
O ŚWIECACH
- Świece, które właśnie oglądacie – zarówno te w pojemnikach, jak i wolnostojące - wykonane są
w całości z wosku sojowego. Wosk sojowy jest produktem w pełni naturalnym, obojętnym dla środowiska naturalnego i całkowicie biodegradowalnym. W przeciwieństwie do parafiny, będącej pochodną ropy naftowej, nie generuje on w trakcie spalania toksycznych substancji czyli nie dymi ani nie kopci, przez co jest także całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży i alergików.
PRZED
- Po przyjściu do domu ze świecą, pozwól jej odstać i nabrać temperatury danego pomieszczenia. Nie należy bowiem zapalać świec gdy są zmarznięte.
- Przed pierwszym i każdym kolejnym zapaleniem świecy, pamiętajcie o skórceniu knota - spowolni to proces topienia się wosku, a także zapobiegnie niechcianemu okopceniu jej ścianek. Optymalna długość knota to ok. 5 mm. W zasadzie należy pilnować tej długości przez cały czas korzystania ze świecy.
- W przypadku świec wolnostojących jeżeli zamierzacie z nich korzystać i je zapalić, zawsze zaopatrzcie je w stosowne podstawki. Pomimo faktu zastosowania do produkcji naszych świec wosku typu „Pillar”, przeznaczonego do świec wolnostojących właśnie, to wciąż istnieje ryzyko wylania się stopionego wosku z niecki i zalania nim powierzchni np. mebli. Spokojnie, nawet jeśli coś takiego się wydarzy, to nie koniec świata - wosk sojowy jest łatwy do usunięcia.
W TRAKCIE
- Pamiętajcie również, że nie bez znaczenia jest samo miejsce ustawienia świecy - jeżeli będzie ona stała w przeciągu, ruch powietrza będzie powodował jej nierówne topienie, a to zaś może doprowadzić w następstwie do wycieku i rozlania się wosku.
- Pierwsze palenie jest kluczowe, dlatego należy doprowadzić w jego czasie do całkowitego rozpuszczenia się powierzchni świecy i powstania tzw. Basenu. Nie powinno się gasić świecy wcześniej, bowiem skutkować to może powstaniem zjawiska tzw. tunelowania się świecy, gdzie każde kolejne palenie oprze się na linii poprzedniego topienia. Jednocześnie też zaleca się by pierwsze palenie nie było dłuższe niż 3 godziny. Zbyt długi czas palenia może wpłynąc negatywnie na zawarte w wosku olejki eteryczne, przez co może spaść ich intensywność, a co za tym idzie – spadek satysfakcji z nabytej świecy.
- Nie należy przenosić palącej się świecy – grozi to zarówno zatopieniem knota, jak i najzwyczajniej w świecie poparzeniem albo innymi nieszczęśliwymi wypadkami.
- Gdy Wasza świeca stoi przez dłuuuuugi czas nieużywana, może się zdarzyć tak, że zauważycie spadek intensywności zapachu w trakcie jej palenia... Warto dać jej drugą szansę i przed kolejnym paleniem po prostu odwrócić ją na jakiś czas do góry dnem - spowoduje to swoistą wędrówkę olejków eterycznych wewnątrz świecy z powrotem ku jej powierzchni.
PO
- Gdy na dnie zostanie już ok centymetra wosku, niestety nadszedł czas pożegnania się ze świecą i... zakupu kolejnej. Nie należy palić ich do samego końca, a i warto tu wspomnieć o zabezpieczeniu mebli, bowiem łatwo w takiej sytuacji pozostawić wypalony ślad, którego pozbyć się już nie tak łatwo, lub zgoła niemożliwe.
- Po wypalonej świecy pozostaje tylko końcówka knota, blaszka go mocująca i sam pojemnik. Końcówka knota ląduje do bio, blaszka do plastyków i metalu, zaś szkło... tu już pełna dowolność. Po swojej misji jako świeca, może kontynuować swój żywot jako szklanka, wazonik, pojemnik do przetrzymywania czegoś innego, po prostu jako ozdoba, bądź też... można oddać je z powrotem do nas, gdzie zostanie ono ponownie napełnione za część ceny wyjściowej
